15 kwietnia 2014

W blasku ognia


Tytuł: W blasku ognia
Autor: Polscy fani Uniwersum Metro 2033
Wydawnictwo: Insignis
Cykl: Uniwersum Metro2033
Data wydania: 2014
Wydanie: Pierwsze
Oprawa: -
Ilość stron: 160
Cena: -
O antologii "W blasku ognia" pisałam już przy okazji jej premiery, jednak dopiero teraz udało mi się znaleźć chwilę żeby ją przeczytać i nie podtrzymuję mojej prośby o wydanie papierowe tej książki.Antologia zawiera 12 opowiadań i prolog napisanych przez polskich fanów Metra 2033, w całość spaja je wspólny motyw - snucie opowieści przy ognisku w metrze.
Kiedy dowiedziałam się o jej wydaniu byłam bardzo podekscytowana, że w końcu będę mogła przeczytać opowiadania z Uniwersum Metra 2033 osadzone w polskich realiach, niestety tylko 2 z 12 dzieją się w polskich miastach; jest to zdecydowanie największe rozczarowanie całej antologii.
Kolejnym jest ogólny poziom opowiadań; są krótkie, wtórne i często napisane bardzo kiepskim językiem. Wiadomo, że autorami nie są "profesjonalni" pisarze, jednak patrząc na aktualnie debiutujących artystów myślę, że można wymagać więcej od osób piszących w tak dużym i żywym fandomie.
Nie ma co więcej "strzępić języka"; jest słabo, nawet Metro 2034 trzymało wyższy poziom.

4/10 Tylko i wyłącznie ocena jest tak wysoka, ponieważ opowiadanie Rafała "Farena" Górniaka dziejące się w Łodzi ratuje całą książkę przed katastrofą.

2 komentarze:

 1. Jeszcze nie czytałam nic z Uniwersum. No dobra, czytałam darmowy fragment Diakowa. Ale "Metro 2034: mi się podobało - wiadomo, że nie to samo, co pierwsza część, ale czemu tak słabo je oceniasz? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Metro 2034" nie podobało mi się ze względu na bardzo kiepską fabułę i płaskich bohaterów.
   Niedługo wychodzi pierwsza polska papierowa książka z Uniwersum, zobaczymy czy będzie warta uwagi :)

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...