24 stycznia 2014

Terry Pratchett "Żółw przypomniany"

Kolejna zapowiedź jednej z planowanych przeze mnie kategorii "na mojej półce".

Terry Pratchett - fan club już jakiś czas temu organizował konkurs na najpopularniejszy cytat ze Świata Dysku, który udało mi się wygrać jednym z moich ulubionych cytatów " Chciałem powiedzieć (...) że na tym świecie jest chyba coś, dla czego warto żyć. Śmierć zastanowił się przez chwilę. KOTY, stwierdził w końcu. KOTY SĄ MIŁE.". Nagroda dotarła do mnie kilka dni temu; "Żółw przypomniany" i paszport Ankh-Morpork (o którym będę pisać w innym poście)
"Żółw przypomniany" to encyklopedia zawierająca informacje o bohaterach, miejscach i zwyczajach jakie panują na Świecie Dysku. Poszczególne hasła niekiedy są przetykane niewielkimi czarnymi szkicami. Ze względu na encyklopedyczny charakter książki  nie wyobrażam sobie czytać ją od deski do deski po kilka godzin dziennie. W takim trybie "Żółw..", zamiast mnie cieszyć, zmęczyłby mnie i zniechęcił. Właśnie dlatego planuję wykorzystywać ją podczas czytania kolejnych powieści Pratchett'a (Rising Steam już niedługo!), bo szczerze przyznaję, że nie pamiętam imion i historii wszystkich pobocznych postaci, a w 40 tomach trochę ich się nazbierało.
Dodatkowo wielki plus za dodanie zakładki nawet jeśli jest reklamą gier ze Świata Dysku. Sto lat temu miałam własną papirusową zakładkę, jednak z biegiem lat pogniotła się, popruła i od tego czasu nie mogę znaleźć żadnej na stałe.


4 komentarze:

 1. Pratchett - czyli autor, którego książki chcę przeczytać od 4 lat i jeszcze się nie udało. Brawo Sektencjo, brawo.
  :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma co czekać, marsz do biblioteki po "Kolor magii" :) O ile lubisz absurdalne poczucie humoru to szybko sięgniesz po następne książki ze Świata Dysku :)

   Usuń
 2. uwielbiam czytać książki :-) super blog, pozdrawiam cieplutko i zapraszam również na mojego bloga :-)

  www.kuchniaipodroze.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. publikujesz ciekawe przepisy, pewnie będę co jakiś czas zaglądać :)

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...