01 lutego 2014

Podsumowanie stycznia

Pierwsza odsłona comiesięcznego podsumowania moich postępów w wyzwaniu czytelniczym 52 książki. Jak wskazuje nazwa wyzwanie polega na przeczytaniu przynajmniej jednej książki tygodniowo. Podejmuję je już trzeci raz i mam nadzieję, że tym razem uda mi się znacznie przekroczyć liczbę 52 książek. Skromna dokumentacja moich poczynań w 2012 i 2013 znajduje się na moim profilu na portalu LubimyCzytać. Od razu zaznaczę, że do puli przeczytanych książek wliczam komiksy i mangi, moim zdaniem całkowicie zasługują na nazywanie ich książkami.

Książki:

1/52 Stanisław Lem "Kongres Futurologiczny" - Lema chyba przedstawiać nie muszę. Dosyć spontanicznie podjęłam decyzję o ponownym przeczytaniu "Kongresu Futurologicznego", po prostu dostałam tę książkę w prezencie w wydaniu z 2012 roku.

2/52 Paweł Zych, Witold Vargas "Duchy polskich miast i zamków" - Kolejna, po "Bestiariuszu słowiańskim", książka duetu Zych/Vargas, którą mnie zachwyciła. Przejrzysty, lecz za krótki, zbiór ważniejszych zjaw zamieszkujących Polskę opatrzony niesamowitymi ilustracjami.

3/52 H. P. Lovecraft "Przypadek Charlesa Dextera Warda" - Mistrz w szczytowej formie

4/52 Scott Lynch "Na szkarłatnych morzach" - Kontynuacja cyklu o Niecnych Dżentelmenach, nie mogę się doczekać, aż znajdę wolną chwilę i sięgnę po kolejny tom

5/52 Lech Mergler, Kacper Pobłocki, Maciej Wudarski "Anty-Bezradnik przestrzenny: prawo do miasta w działaniu" - Bardzo nie lubię pisać o książkach, które muszę przeczytać, żeby zaliczyć przedmiot na studiach. Zwłaszcza jeśli ten przedmiot nie wpisuje się w tzw. "moje zainteresowania badawcze". Mogę napisać tyle, że można ją pobrać za darmo ze strony Res Publica Nowa.

6/52 David Harvey "Bunt Miast. Prawo do miasta i miejska rewolucja" j/w

7/52 Mike Davis "Planeta slumsów" - Kolejna pozycja z którą musiałam zapoznać się na zaliczenie przedmiotu, dużo suchych faktów i statystyk, niestety taki natłok informacji do mnie nie przemawia.

8/52 Paweł Matuszek "Kamienna Ćma" - Bardzo ciekawa propozycja dla wszystkich fanów science fiction, dodatkowo przepięknie wydana.

Komiksy:

1. Grzegorz Rosiński, Jean Van Hamme "Thorgal, t. 1: Zdradzona czarodziejka" - Świat zrobił mi niespodziankę i Thorgal zaczął ukazywać się w kioskach. Jako, że cierpię na chroniczny brak komiksów zdecydowałam się na prenumeratę

Stosik papierowy, niestety ebooki ciężko sfotografować ;)

1 komentarz:

  1. Wow, dużo. :) Mnie teraz szkoła obrzydza czytanie, choć były lata kiedy tyle książek to była norma. ;)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...